MASTERBATCH ve TOZLAR
MASTERBATCH
Kimpaş pigment konsantreleri (masterbatch ) , ekstrüzyon , enjeksiyon ,şişirme ile kalıplama metoduyla plastik hammadde işleyen küçük ve büyük sanayicilerin renkli imalat yapmalrı için kullanmaları gereken ekonomik ve standart renk garantili plastik konsantre boyalardır.
Düzgün ve parlak bir renk dağılımı istenen mamüllerde (plastik film, levha, boru, elyaf üretimi, ambalaj, şişirme ile kalıplama ve tüm enjeksiyon tatbikatlarında), toz boya yerine yüksek konsantrasyonlu plastik boyalar (masterbatches)kullanmak gerekir.

Kullanılacağı yere göre;
- Antioxidanlı
- Antistatikli
- UV Katkılı
- Kaydırıcılı
- Yanma Geciktiricili
- Anti- Block
- Anti Fog
- Infrared absorber

olarak özel metot ve reçetelerle imal edilebilir.

Kullanım sahaları
KİMPAŞ Masterbatchleri;
- ALÇAK YOĞUNLUK POLİETİLEN (LDPE)
- YÜKSEK YOĞUNLUK POLİETİLEN (HDPE)
- POLİPROPİLEN (PP)
- KRİSTAL POLİSTERİN (GPPS)
- ANTİŞOK POLİSTREN (HIPS)
- POLİKARBONAT (PC)
- POLİASETAL
- POLYSTER (PES)

gibi birçok plastik türleri için renklendirmede başarı ile kullanılmaktadır.
Kimpaş Türkiye’de ilk olarak polyester elyaf üretiminde kullanılan PET taşıyıcılı siyah,beyaz ve renkli masterbatch üretimini gerçekleştirmiştir.
Şeffaf plastikler için (PS,SAN vb..) sıvı masterbatch üretimimiz güvenle kullanılmaktadır.

Teknoloji
Kimpaş en son teknolojik ilerlemeler ve proses gelişmelerini yakından izleyerek çift vida teknolojisi ile kullanım sahasına en uygun masterbatchler üretmektedir. Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda , formülasyonlarımızda nihai ürün hammaddesi ile % 100 uyumlu taşıyıcı poliöerler kullanılmaktadır.

Renk Tayini ( Colour Matching ) ve Teknik Servis Hizmetleri Şirketimiz, standart masterbatchler dışında özel renkte konsantre imalatları yapmaktadır. Renk tayiniservisimiz ( Colour Matching ) , bu konuda yurt dışında otorite firmalarda ihtisas ve master yapmış Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Lütfi ABAY’ın koordinatörlüğünde, konularında uzman Kimya Mühendislerimiz tarafından en güç renklerin bile reçetesinin tesbitinde hizmet vermektedir. Hali hazırda 5000’in üzerinde renk tayini yapılarak müşterilerin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca plastik teknolojisi üzerinde uzman teknik personelimiz , plastik sektörüne her türlü imalat için teknik servis hizmeti vermektedir.

- Boru ve pencere profilleri
- Pencere Profilleri,
- Su Boruları
- Kablo Kanalları
- Kablo Kılıfları
- Esnek ve Yumuşak Filmler,
- Gıda Ambalajı
- Bahçe ve Sanayi Hortumları
– Suni Deri